Kategorie DzieckoHistoriePoradyZdrowie

10-latka miała nietypowe objawy koronawirusa. Lekarze myśleli, że wystąpiły przez niedawny zabieg

10-letnia dziewczynka miała nietypowe objawy koronawirusa. Jak z pewnością doskonale wiecie, dzieci przechodzą zakażenie zazwyczaj inaczej niż dorośli. Mało tego, wiele chorych maluchów może być całkowicie bezobjawowych, mimo że może wtedy zarażać innych. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności zamknięto u nas szkoły i proszono, aby dzieci nie kontaktowały się z dziadkami przez ten trudny czas, bo mogą stanowić dla nich zagrożenie. Dziś chciałabym Wam przytoczyć historię dziewczynki, która miała nietypowe objawy koronawirusa. Doszło do tego, że lekarze podejrzewali, że przyczyna jej stanu zdrowia jest zupełnie inna.

dziewczynka miała nietypowe objawy koronawirusa
imgur.com

10-letnia dziewczynka miała nietypowe objawy koronawirusa

10-letnia dziewczynka z Plymouth w Wielkiej Brytanii przez dłuższy czas miała bardzo wysoką gorączkę (był moment, w którym temperatura jej ciała sięgała aż 41,6 stopni Celsjusza!) oraz zaburzenia smaku i owrzodzenia w gardle, a także delikatną wysypkę na twarzy. Zarówno jej rodzice, jak i lekarze podejrzewali, że winowajcą takiego stanu rzeczy jest niedawny zabieg usunięcia migdałków. 10-latka wcale nie miała suchego kaszlu, dlatego nikt nie podejrzewał nawet, że może to być jednak związane z tym podstępnym wirusem.

U dziewczynki pojawiło się też dodatkowo zaczerwienienie skóry oraz bardzo silny ból nóg. Wówczas medyków coś tknęło i postanowili wykonać dziecku test na zakażenie koronawirusem. Wynik bardzo ich zaskoczył, bo okazał się być pozytywny. Oczywiście rodzice natychmiast powiadomili szkołę, do której uczęszczała dziewczynka. Z kolei dyrektor placówki od razu rozesłał maile do rodziców, w których poinformował o zaistniałej sytuacji i poprosił, aby rodzice uważnie obserwowali siebie i swoje dzieci.

Proszę monitorujcie swoje dzieci i siebie. Reagujcie na każde symptomy i nie wychodźcie z domów

10-letnia dziewczynka miała nietypowe objawy koronawirusa. Teraz czuje się o wiele lepiej

Aktualnie dziewczynka czuje się już o wiele lepiej. Wyszła ze szpitala, ale przebywa w domu w izolacji. Na przykładzie tej 10-latki lekarze przestrzegają, aby uważnie obserwować u siebie każdy niepokojący sygnał. Jak widać, zakażeni mogą mieć naprawdę różne objawy i o różnym stopniu nasilenia.

Więcej na temat objawów koronawirusa u dzieci pisałam kilka dni temu.

Fotografie: imgur.com