×

9-latka wisiała na kablu wysokiego napięcia 15 metrów nad ziemią. „Nie utrzymam się dłużej!”

Historia, o której za chwilę przeczytacie, dosłownie mrozi krew w żyłach. Na początku brzmi też dość nieprawdopodobnie, a jednak wydarzyła się naprawdę. 9-latka wisiała na kablu wysokiego napięcia aż 15 metrów nad ziemią i błagała o pomoc. Do zdarzenia doszło w Indonezji.

9-latka wisiała na kablu wysokiego napięcia!

Do zdarzenia doszło na wyspie Jawa w Indonezji w czwartek 16 kwietnia. O wszystkim jako pierwszy poinformował „The Jakarta Post”. Internet również obiegły nagrania, które przerażają nie jedną osobę. Widać na nich 9-letnią dziewczynkę wiszącą aż 15 metrów nad ziemią i błagającą o pomoc. Jak się okazało, 9-latka bawiła się z rówieśnikami „w łapanie kabli” w pobliżu stawiania przez robotników linii wysokiego napięcia. Pracownicy energetyczni zaczęli je niespodziewanie naciągać. Dziecko tak bardzo się wystraszyło, że nie wypuściło kabla z dłoni aż do samego końca.

Szybka reakcja mieszkańców uratowała życie dziecka

Gdy przerażeni mieszkańcy okolicy zrozumieli, co się wydarzyło, natychmiast próbowali pomóc dziewczynce. Podbiegli do niej i rozkładali ręce, gdyby zaczęła spadać. Na jednym z nagrań słychać, jak 9-latka błaga o pomoc i rozpaczliwie krzyczy, że nie da rady dłużej się utrzymać. Na miejsce szybko przyniesiono też materace, na które ostatecznie upadło dziecko. To własnie dzięki temu pomysłowi nie doznało ono poważniejszych obrażeń. Po pewnym czasie na miejscu pojawiła się karetka, która zabrała dziewczynkę od szpitala.

9-latka wisiała na kablu wysokiego napięcia. Stanowisko spółki energetycznej

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Po zdarzeniu przedstawiciel państwowej spółki, odpowiedzialnej za stawianie linii wysokiego napięcia, przeprosił za zaistniałą sytuację. Jednocześnie poprosił wszystkich okolicznych rodziców, aby bardziej kontrolowali miejsca zabaw swoich dzieci.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować