Kategorie Ciąża i poródNewsy

6 najbardziej absurdalnych testów ciążowych, które z łatwością znajdziesz w Internecie

W Internecie można spotkać wiele przejawów kreatywności ludzkiej. To samo tyczy się wykrywania ciąży. Po sieci krąży wiele domowych metod, które mają pomóc w rozpoznaniu, czy kobieta jest w stanie błogosławionym, ale czy są one wiarygodne? Niestety nie – to tylko absurdalne testy ciążowe, ale jakież pomysłowe!

absurdalne testy ciążowe
Pixabay.com

Jeżeli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, to musisz wiedzieć, że tylko ginekolog i badanie poziomu hCG są w stanie podać Ci wiarygodną odpowiedź. Zanim jednak udasz się do lekarza warto obserwować swoje ciało. Być może sama zauważysz pierwsze objawy ciąży.

Żaden ze sposobów opisanych poniżej nie może Ci zagwarantować, że ich wynik dotyczący spodziewanego potomstwa będzie prawdziwy. Jednak czytając je, można mieć niezły ubaw ?.

Oto najbardziej absurdalne testy ciążowe, które krążą po Internecie:

#1 Test z sodą oczyszczoną

soda oczyszczona
Pixabay.com

Doskonałym (według niektórych) pomysłem jest sprawdzenie, czy spodziewasz się potomstwa poprzez oddanie moczu do naczynia z wcześniej umieszczoną tam sodą oczyszczoną. Metoda ta wydaje się być bardzo prosta, a wynik testu widoczny jest natychmiast.

Jeśli substancja zaczyna się pienić oznacza to podobno, że jesteś w ciąży, a jeśli nic się z nią nie dzieje, nie mamy szans na potomka.

#2 Chmurka z moczu

absurdalne testy ciążowe
Pixabay.com

Metoda ta nie jest jeszcze tak popularna, jak jej poprzedniczka. Polega jednak na dokładnym zapoznaniu się ze swoim cyklem miesiączkowym. Otóż, w dniu spodziewanej miesiączki powinnaś oddać mocz do przeźroczystego pojemnika albo do słoika. Kolejnym krokiem jest jego szczelne zamknięcie i umieszczenie w zamrażarce.

Pojemnik powinien tam przebywać przez około godzinę. Jeśli po wyciągnięciu, w naczyniu pojawi się biała powłoczka, przypominająca chmurkę, ma to oznaczać, że zostaniesz niedługo mamą.

#3 Wyczytywanie ciąży z oczu

absurdalne testy ciążowe
Pixabay.com

Często można usłyszeć, że kobiety w ciąży promienieją, stają się weselsze a ich oczy nabierają głębszego wyrazu. Podobno starsze pokolenia, czyli nasze babcie i prababcie umiały rozpoznać, kiedy kobieta spodziewa się dziecka, gdy tylko spojrzały jej w oczy.

Ponoć już w drugim miesiącu ciąży oczy są jakby głębiej osadzone, a żyły stają się wyraźniejsze.

#4 Kolor moczu ma znaczenie

absurdalne testy ciążowe
Pixabay.com

Bardzo często kobiety sprawdzają, czy zaszły w ciążę, obserwując swój kolor moczu. Metoda ta wymaga jednak cierpliwości i kilkudniowych obserwacji. Przez około tydzień należy oddawać mocz do pojemnika, np. plastikowego kubeczka, a na koniec eksperymentu należy ocenić, czy barwa wydalanej cieczy ciemniała.

Jeśli odpowiedź brzmi tak, to wskazuje to na zapłodnienie. Oczywiście to tylko jeden z kolejnych mitów…

#5 Absurdalne testy ciążowe z igłą

igła
Wikipedia.org

W ten sposób kobiety żyjące w średniowieczu sprawdzały, czy oczekują dziecka. Metoda polegała na włożeniu igły do moczu i obserwowaniu czy materiał, z którego została wykonana, nie zmienia koloru.

Jeśli igła czerniała lub przybierała rdzawy odcień, wynik testu uznawany był za pozytywny.

#6 Oddawanie moczu na nasiona

6 najbardziej absurdalnych testów ciążowych, które z łatwością znajdziesz w Internecie
https://pixabay.com/photo-4509/

To jeden z najstarszych sposobów stwierdzania ciąży, który stosowały kobiety już w starożytności. Test polegał na oddaniu moczu na nasiona pszenicy lub jęczmienia. Jeśli wykiełkowały w szybkim tempie, wynik był uznawany za pozytywny.

Dziś okazuje się, że akurat ten sposób wcale nie był taki zły, gdyż wysoki poziom estrogenów faktycznie może wpływać na nasiona i przyspieszyć ich wzrost.

Przypominam, że powyższe metody, to absurdalne testy ciążowe. Nie są więc wiarygodnym źródłem informacji o tym, czy spodziewasz się dziecka. Ich ewentualne potwierdzenie się, może być tylko kwestią przypadku

Źródło: dojrzalakobieta.pl | Fotografie: Pixabay.com, Wikipedia.org
×