×

Co dziedziczymy po ojcu? Jakie cechy może nam przekazać?

Geny przekazane od matki oraz ojca czynią z nas tymi, kim jesteśmy. Od każdego z nich otrzymujemy po 23 chromosomy, które determinują nasze unikalne cechy. Podczas, gdy niektóre geny stają się recesywne i nie objawiają się w fenotypie, inne decydują o naszej osobowości i o tym, jak wyglądamy. To od genów mężczyzny zależy, czy dziecko będzie chłopcem czy dziewczynką. Istnieje jednak wiele innych cech, które z większym prawdopodobieństwem mogą pochodzić ze strony taty. Co jeszcze dziedziczymy po ojcu?

Oto 10 cech, które dziecko z dużym prawdopodobieństwem może odziedziczyć po swoim ojcu:

#1 Kolor oczu

Zastanawiasz się, jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Spójrz na oczy partnera. Jeśli posiada brązowe, Wasze potomstwo najprawdopodobniej też będzie takie miało, ponieważ ciemniejsze kolory są bardziej dominujące.

#2 Wargi

Kiedy zastanawiasz się, jak będzie wyglądać w przyszłości Twoje dziecko nie możesz pominąć w swym rozważaniu ust. Pełne wargi są dominującą cechą. Jeśli przyszły ojciec Twojego potomstwa jest posiadaczem pełnych i dużych ust, możesz się spodziewać, że Wasze dzieci też będą miały podobne.

#3 Kolor i struktura włosów

Chciałabyś wiedzieć, jakie włosy będzie miało Twoje dziecko? Brązowe, a może blond, proste, czy też kręcone? Najprawdopodobniej, jeśli Twój partner ma ciemne włosy, a Ty jesteś posiadaczką jasnych kosmyków, dziecko odziedziczy kolor po tacie. Brązowe i czarne włosy są cechą dominującą. To samo tyczy się struktury włosa. Jeżeli przyszły tata ma kręcone włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy tę cechę.

#4 Poczucie humoru

Nie ma genu, który sprawia, że ktoś jest zabawny. Kwestia poczucia humoru to głównie dobre geny i inteligencja odziedziczona po rodzicach. Jeśli więc ojciec dziecka sprawia, że wszyscy pękają ze śmiechu i umie opowiadać dobre dowcipy, istnieje duża szansa, że potomek odziedziczy te same umiejętności.

#5 Wzrost i masa ciała

Te cechy są uwarunkowane przede wszystkim przez geny przekazane przez rodziców. Jeśli ojciec dziecka jest wysoki i potężny, są szanse, że dziecko odziedziczy po nim owe cechy. Pamiętaj jednak, że masa ciała będzie również zależeć od trybu życia i diety, jaką będzie w przyszłości stosować Wasza pociecha.

#6 Podobne odciski palców

Wiadomo, że każdy z nas ma swój unikalny układ linii papilarnych na dłoniach. Jednak wzór, który tworzą, potrafi być niemal identyczny z tym, jaki prezentują rodzice dziecka. Możliwe, że Twój potomek będzie mieć bardzo zbliżony odcisk palca do swojego taty.

#7 Zdolność do podejmowania ryzyka

Cechy osobowościowe, takie jak poczucie humoru, mogą być w jakimś stopniu dziedziczne. To samo tyczy się podejmowania ryzyka. Jeśli Twój partner to jedna z tych osób, które uwielbiają adrenalinę i podejmowanie ryzyka, a także uprawiają sporty ekstremalne, Twoje dziecko może wykazywać podobne skłonności.

#8 Zęby

Twój partner ma skłonność do powstawania ubytków w zębach? Dziecko (niestety) może odziedziczyć tę cechę po nim. Problemy z zębami są bowiem bardziej prawdopodobne, jeśli dotyczą tego rodzica.

#9 Dołki w policzkach

Nie ma nic słodszego niż dołeczki w policzkach pojawiające się podczas uśmiechu. Jeśli przyszły ojciec ma dołeczki, są duże szanse, że Twoje dziecko odziedziczy je po nim.

#10 Pozycja podczas snu

Zastanawiasz się dlaczego Twoje dziecko kręci się i przewraca z boku na bok podczas snu? Może ma to po tacie? To, w jaki sposób śpimy również może być dziedziczne. Twoje maleństwo może cieszyć się zdrowym, głębokim i spokojnym snem, ale równie dobrze może odziedziczyć tendencję do bezsenności… po tacie.

Chcesz mieć inteligentne dziecko? Naukowcy podpowiadają, kiedy najlepiej zajść w ciążę

Czy to, co dziedziczymy po ojcu sprawdziło się w Twoim przypadku? Ja widzę wiele wspólnych cech z tatą ?

Źródła: www.curejoy.com
Fotografie: Curejoy.com, Pinterest.com

Może Cię zainteresować