Kategorie DzieckoHistorieMamaPoradyZdrowie

Jej dzieci zachorowały na koronawirusa. Uważa, że to przez zabawę na zewnątrz

Statystyki mówią, że dzieci znacznie rzadziej chorują na koronawirusa niż dorośli. Jednak nie oznacza to, że są całkowicie bezpieczne. Znane są przypadki, w których i najmłodsi zostali zakażeni. Historia, która za chwilkę Wam przytoczę, jest tego dowodem. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze. Mama na Facebooku potwierdziła, że jej dzieci zachorowały na koronowirusa i przy okazji zaapelowała do innych rodziców.

dzieci zachorowały na koronowirusa
imgur.com

Dzieci zachorowały na koronowirusa, prawdopodobnie dlatego, że jedno z nich bawiło się na dworze

Bettina Rowley to mama dwójki uroczych dzieciaków – 5-letniej Charlotte i 3-letniego Fredericka. Jakiś czas temu kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców. Niestety, jej nie udało się uchronić swoich pociech przed zakażeniem koronawirusem. W dodatku, jak wspomina kobieta, choroba u jej maluchów rozwinęła się bardzo szybko w niecałe 24 godziny.

Najpierw pojawiła się gorączka, później suchy kaszel. Wszystko stało się tuż po tym, jak jedno z jej dzieci bawiło się na zewnątrz. Mama połączyła fakty i stwierdziła, że być może jest to koronawirus. Już chwilę później skontaktowała się ze swoim lekarzem, który zalecił przebadanie dzieci i wykonanie im testu. Jak się okazało już 48 godzin później, jego wynik był pozytywny.

Leczenie szpitalne zakończyło się sukcesem

Maluchy trafiły do szpitalnej izolatki, gdzie rozpoczęto ich obserwację oraz leczenie. Bettina ani na moment nie zostawiła swoich pociech, ponieważ skorzystała z możliwości samodzielnego izolowania się w pokoju szpitalnym wraz z nimi. W miarę rozwoju choroby mała Charlotte przestała jeszcze czuć jakikolwiek smak.

Cała sprawa skończyła się na szczęście dobrze. Maluchy Bettiny wyzdrowiały. Jednak ich mama teraz przez cały czas zachodzi w głowę, jak jej dzieci mogły zakazić się wirusem, gdy tylko jedno z nich chwilę bawiło się przed domem. Podkreśla, że odkąd pojawiło się ryzyko zakażenia w ich kraju, bardzo uważała. Dlatego postanowiła opisać historię jej rodziny szerszemu gronu, aby przestrzec innych rodziców przed zagrożeniem.

Przypomnę Wam jeszcze tekst o objawach koronawirusa u dzieci. Pisałam go kilka dni temu.

dzieci i koronowirus
facebook.com

Hey friends. Long post alert. #coronaishere #coronaisreal#sendprayers🙏We are a fit and healthy family. We love being…

Opublikowany przez Bettinę Rowley Czwartek, 19 marca 2020

Źródła: www.facebook.com
×