×

Dziecko wpadło do studzienki, chociaż było pod opieką mamy. Wszystko zarejestrowały kamery

Jeśli jesteś rozsądną mamą (a zakładam, że tak), to doskonale wiesz, że nie wolno zostawiać dzieci bez opieki. Zazwyczaj wystarczy chwila, by mały brzdąc wylał na siebie wrzątek albo wyszedł na szafkę, chociaż dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki. Zdolności maluchów są zaskakujące, dlatego musimy mieć oczy dookoła głowy. Okazuje się jednak, że nawet mając pociechę obok siebie może dojść do tragedii. Zobacz nagranie, na którym widać, jak dziecko podczas spaceru z mamą wpadło do studzienki…

Dziecko wpadło do studzienki

Chwile grozy przeżyła mama 2-latka, który podczas spaceru wpadł do studzienki. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w Rosji, ponieważ nagranie z całego zajścia udostępniono na jednym z rosyjskich serwisów.

Nikt nie spodziewał się tego, co za chwilę miało nastąpić. Kobieta prowadziła wózek, a obok niej po zielonym terenie szedł maluch. W pewnym momencie stanął on na pokrywę włazu, która przekręciła się i chłopiec wpadł do środka!

Szczęśliwe zakończenie

Matka dziecka od razu rzuciła mu się na pomoc. Do akcji przyłączy się również inna kobieta, która akurat przechodziła obok i udało się. Szybko uwolniły maluszka ze studzienki.

Na szczęście właz nie był zbyt głęboki i malcowi nic poważnego się nie stało. Strach jednak pomyśleć, gdyby było inaczej… a takich przypadków jest przecież wiele.

Całe nagranie możesz obejrzeć poniżej

Niech ten filmik będzie dla Ciebie i innych przestrogą, by unikać takich miejsc. Trzeba zwracać szczególną uwagę na trasę, którą podążają nasze maluchy.

Studzienki powinny być zabezpieczone, ale nie mając pewności, czy odpowiednio zamontowano pokrywy, lepiej trzymać się od nich z daleka.

Nie zawsze udaje się uratować dziecko, które wpadło do studzienki

Takich przypadków jest sporo na całym świecie, również w Polsce. Niestety często kończą się one dramatem, jak ten w Białogardzie w wojewódzkie zachodniopomorskim, gdzie 5-latek wpadł do niezabezpieczonej studzienki na placu zabaw (!!!).

Najczęściej do tragedii dochodzi, gdy studzienki nie są należycie zabezpieczone. Jednak niech Waszej czujności nie uśpią włazy z pokrywą…

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Facebook.com

Monika

Gdy zostałam mamą, spełniło się jedno z moich największych marzeń.

Jednak początki macierzyństwa były dla mnie trudne, dlatego doskonale wiem, jak ważne jest wsparcie i konkretna pomoc na początku tej wyjątkowej drogi.

Chciałabym dostarczać Ci rzetelne informacje na temat ciąży, rozwoju niemowląt i dzieci. Pokazywać zabawne zdjęcia, przytaczać wzruszające historie. Razem z Tobą tworzyć serwis MegaMamy, bo właśnie takie jesteśmy...

[M]łode, przynajmniej duchem.
[E]lokwentne, gdy się wyśpimy.
[G]odne podziwu i wyjątkowe.
[A]trakcyjne, zwłaszcza dla swych dzieci.

Po prostu MEGA! ?

Może Cię zainteresować