Kategorie Ciąża i poródNewsy

29-latka zaszła w ciążę. Stało się tak, mimo że była dziewicą

Pewnie myślisz, że nie ma innego sposobu niż współżycie, aby doszło do zapłodnienia kobiety. Być może nie wierzysz w niepokalane poczęcie, a dziewica w ciąży jest dla Ciebie abstrakcją. Jednak poniższa historia pokazuje, że wciąż musimy się wiele nauczyć, jeśli chodzi o tego rodzaju sprawy. A pozornie „niemożliwe” dzieję się tu i teraz, we współczesnym świecie.

dziewica w ciąży
Freepik.com

Dziewica w ciąży? Wydaje się niemożliwe, aby kobieta mogła zajść w ciążę nigdy nie uprawiając seksu

Niemożliwe jest w rzeczywistości bardziej możliwe niż kiedykolwiek mogłoby nam się wydawać. Historia Kanadyjki, która chciała pozostać anonimowa (dlatego nazywa siebie po prostu „Lauren”) jest nieprawdopodobna.

29-letnia Lauren postanowiła, że ​​stanie się jedną z niewielu matek-dziewic na świecie z kilku prostych powodów. Kobieta pochodząca z religijnego i konserwatywnej rodziny, mieszkającej w Manitoban od lat miała problemy z nawiązaniem bliskiej relacji z mężczyzną. Poza tym, od dzieciństwa boryka się z niedoczynnością przysadki mózgowej.

Jak tłumaczy Lauren:

Od początku wiedziałam, że jestem inna. Urodziłam się z niedoczynnością przysadki, co oznacza, że nie pracuje ona prawidłowo. Nie wysyła właściwych sygnałów hormonalnych do innych gruczołów w ciele, takich jak gruczoł adrenalinowy czy jajniki. Z tego powodu, muszę przyjmować hormony, by to wyrównać. Od 29 lat mam to pod kontrolą, więc teraz to już nie problem

dziewica w ciąży
Goodfullness.net

Zaburzenia Lauren sprawiły, że dojrzałość fizyczną osiągnęła stosunkowo późno, co było przyczyną naśmiewania się z niej przez rówieśników. Te zdarzenia sprawiły, że kobieta do dziś odczuwa lęk i niepokój społeczny. Jakość jej życia zaczęła się poprawiać dopiero, gdy zaczęła wyglądać jak inni.

Dziewica w ciąży, czyli jak wygląda procedura sztucznego zapłodnienia w takim przypadku?

Lauren bardzo pragnęła zostać mamą. Skorzystała więc z banku spermy i przeszła sztuczne zapłodnienie. Udało się i zaszła w ciążę, jednak nie była to łatwa procedura.

Zapłodnienie dziewicy odbywało się zupełnie inaczej niż u większości kobiet.

Nie możemy wykonać żadnej procedury przez pochwę. Nie możemy naruszyć błony dziewiczej, w związku z czym musimy wykonać USG brzucha, zbadać krew i hormony pacjentki, a komórki jajowe pobrać z podbrzusza – wyjaśniała dr Geetha Venkat, szefowa kliniki zajmującej się płodnością

dziewica w ciąży
Freepik.com

A co o swoim dziewictwie myśli Lauren? Kobieta zapowiedziała, że „chce w przyszłości stracić dziewictwo i planuje zrobić to przed 35. rokiem życia”.

Poród Brendy Coelho był niezwykły. Ciekawe, jak wyglądał poród ciężarnej dziewicy… ?

Źródło: hollywoodlife.com | Fotografie: Freepik.com, Goodfullness.net
×