×

„Bez względu na to, jak karmisz i tak jesteś niesamowita”. Felicia Saunders i jej niesamowita sesja

Macierzyństwo bywa wyjątkowe, cudowne i radosne, ale ma też swoje ciemniejsze strony. Nie wystarczy urodzić dziecka, by być mamą. Trzeba je kochać, pielęgnować oraz wychowywać, a nie jest to proste zadanie. Nikt nie wręcza instrukcji obsługi ani idealnego przepisu, który zapewni maluszkowi odpowiedni rozwój, a później dobry start w dorosłość. Musimy same decydować, co jest dla nich najlepsze, już od pierwszych chwil ich życia. Chociaż nasze sposoby dbania o dzieci są różne, to wszystkie jesteśmy wyjątkowe, na co zwróciła uwagę fotografka Felicia Saunders

Felicia Saunders i jej niezwykła sesja

Fotografka z Henderson w stanie Nevada (USA) postanowiła wykonać zdjęcia matkom i ich dzieciom z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią (1 – 7 sierpnia). W związku z tym, pod koniec lipca 2019 r. zaprosiła do sesji trzy mamy, które karmiły swoje niemowlęta, ale… na różne sposoby.

Jedna z kobiet karmiła maluszka piersią, kolejna przy użyciu butelki, a trzecia – przez sondę. Felicia Saunders sfotografowała te wszystkie mamy (Courtney Espejo, Mykel Cooper i Tiffiny Grace) w pięknej aranżacji, a następnie wykonane zdjęcia udostępniła na swoim Facebooku.

Z prostym, ale jakże prawdziwym przesłaniem:

Chcę powiedzieć, że bez względu na to, jaki sposób karmienia wybrałaś, jesteś absolutnie niesamowita! Chcę udokumentować historię miłosnej więzi, jaką tworzysz, karmiąc swoje dziecko tak, a nie inaczej!

Fotografie poruszyły tysiące osób na całym świecie

Saunders była zaskoczona tak wielką reakcją internautów. Jej zdjęcie z karmiącymi mamami zostało udostępnione tysiące razy na różnych portalach społecznościowych. A skrzynka była wręcz „zalana wiadomościami wdzięczności”.

Okazało się, że wielu kobietom, to popularne już zdjęcie, przyniosło coś w rodzaju ulgi i spokoju. Zaczęły dzielić się z fotografką swoimi historiami. I każda z tych mam, zarówno karmiące piersią, jak i butelką, borykały się z jakimiś trudnościami.

Między innymi kobiety podające dziecku butelkę były obrażane, że są złymi i egoistycznymi matkami. Z kolei, karmiące mamy (szczególnie te, u których występowały na początku jakieś trudności) były wyśmiewane, że za bardzo się poświęcają i powinny od razu zacząć stosować mleko modyfikowane.

Brak zrozumienia, brak wsparcia…

Wiele zależy od otoczenia, w jakim znajduje się świeżo upieczona mama. Często niestety zamiast zrozumienia i wsparcia, dostaje rady, które są zbędne albo zupełnie niepomocne. Innym trudno jest zrozumieć, że to kobieta powinna decydować o sposobie karmienia swojego maluszka (o ile to faktycznie możliwe i nie ma np. przeciwskazań medycznych).

Nie jest ważne, jak urodziłaś. Nie ma też większego znaczenia, jaki sposób karmienia wybrałaś. Najważniejsze, że kochasz.

Jak mówi Saunders:

Chcę, aby inne kobiety wiedziały, że każdy sposób karmienia dzieci jest w porządku, o ile karmimy je z miłością. To jest najlepsze dla Ciebie i Twojego maleństwa

Kobieta straciła synka zaledwie 18 dni po porodzie. Teraz ostrzega inne młode mamy

Nie krytykujmy, nie obrażajmy i nie oceniajmy innych mam. Zwłaszcza, gdy nie znamy ich sytuacji. Odwieczna walka – karmić piersią czy podawać butelkę – jest zupełnie niepotrzebna, bo jak mogą się czuć kobiety, które nawet takiego wyboru nie mają?

Źródła: www.health.com
Fotografie: Health.com, Facebook.com

Monika

Gdy zostałam mamą, spełniło się jedno z moich największych marzeń.

Jednak początki macierzyństwa były dla mnie trudne, dlatego doskonale wiem, jak ważne jest wsparcie i konkretna pomoc na początku tej wyjątkowej drogi.

Chciałabym dostarczać Ci rzetelne informacje na temat ciąży, rozwoju niemowląt i dzieci. Pokazywać zabawne zdjęcia, przytaczać wzruszające historie. Razem z Tobą tworzyć serwis MegaMamy, bo właśnie takie jesteśmy...

[M]łode, przynajmniej duchem.
[E]lokwentne, gdy się wyśpimy.
[G]odne podziwu i wyjątkowe.
[A]trakcyjne, zwłaszcza dla swych dzieci.

Po prostu MEGA! ?

Może Cię zainteresować