×

A może obok Ciebie mieszka Maja? Jeśli tak, musisz zareagować. Nie pozwól jej krzywdzić

Koronawirus niesie za sobą wiele konsekwencji. Nie tylko zdrowotnych, ale także ekonomicznych i społecznych. Niestety, w czasie epidemii rośnie liczba przypadków przemocy domowej. W związku z tym Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zorganizowała kampanię „Za drzwiami”. Musicie zobaczyć ich spot. Jest prosty, ale daje do myślenia.

W czasie pandemii koronawirusa rośnie zjawisko przemocy domowej

Wszystko, co dzieje się wokół epidemii koronawirusa, wzmaga w ludziach negatywne emocje – strach, lęk, nerwowość, napięcie. W konsekwencji wielu z nas staje się bardziej agresywnymi. Dodatkowo surowe restrykcje, które zamknęły nas w wielu przypadkach w czterech ścianach. Sprawiło to, że niestety znacząco wzrosła liczba przypadków przemocy domowej. Dr Monika Sajkowska, Prezeska Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w rozmowie z mediami powiedziała:

W prowadzonym przez nas od 11 lat Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, to właśnie tegoroczny marzec był rekordowy pod kątem liczby odebranych wiadomości i podejmowanych przez konsultantów interwencji chroniących zdrowie lub życie dzieci

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zorganizowała kampanię „Za drzwiami”

Właśnie dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię społeczną „Za drzwiami”. Głównym jej celem jest zachęcenie ludzi, którzy słyszą, że dzieje się coś złego, aby reagowali i nie przechodzili obok tego obojętnie:

Często nie reagujemy, bo obawiamy się, że możemy kogoś niesłusznie oskarżyć albo że podjęte działanie nie będzie skuteczne. Tymczasem w wielu sytuacjach dziecko może uratować właśnie ta chwila czyjejś odwagi i odpowiedzialności, by sięgnąć po telefon i zawiadomić odpowiednie służby. Można to zrobić nawet anonimowo

Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy reagować, kiedy dzieje się coś złego. Nigdy nie powinniśmy udawać, że nie słyszeliśmy. Nie możemy przechodzić obojętnie obok ludzkiej krzywdy, zwłaszcza jeśli cierpią najmłodsi.

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować