Kategorie Ciąża i poródDzieckoMama

Imiona dla dzieci inspirowane koronawirusem. Pierwsze właśnie się pojawiły

Imiona dla dzieci inspirowane koronawirusem. Myślicie, że to żart? Niestety nie. Jak widać po niektórych postach na Facebooku, pierwsze z nich rzeczywiście się już pojawiły. Osobiście nie podoba mi się coś takiego, bo po co upamiętniać w taki sposób ten trudny czas i śmierć tylu ludzi…? Jednak kto, co, woli.

zakaz przebywania z dziećmi na oddziałach pediatrycznych
pexels.com

Imiona dla dzieci inspirowane koronawirusem – są już pierwsze!

Jakiś czas temu brytyjski tabloid Daily Mail poinformował, że w jednym z ZOO w Meksyku nowo narodzonego tygrysa nazwano Covid. Już wtedy wydało mi się to dziwne, ale teraz… Okazuje się, że fantazja ponosi nie tylko opiekunów w ZOO, ale i rodziców dzieci urodzonych tego roku w marcu.

Użytkownik Facebooka Jan Leoj Caagbay Villasor wrzucił na swój profil dwa akty urodzenia wyszperane w sieci. Jeden z nich należy do dziewczynki, którą rodzice nazwali Covid Rose oraz chłopca, który otrzymał na imię COVIDUVIDAPDAP Dela Cruz. Oczywiście jak nietrudno się domyślić, ma to związek z pandemią koronawirusa. W sieci pojawiły się głosy, że takich przypadków jest więcej. Na przykład jedna z użytkowniczek Twittera napisała, że wie o sytuacji, w której mama dała na imię synkowi Covid Bryant, aby „upamiętnić najważniejsze wydarzenie tego roku”.

Jeden z portali przyszedł z pomocą rodzicom, którzy chcą nazwać dziecko imieniem inspirowanym koronawirusem

To jeszcze nie wszystko! Portal Buzz Caribean widząc, co się dzieje, napisał ostatnio artykuł, który ma pomóc rodzicom, gdyby chcieli nazwać swoje nowo narodzone maluchy na cześć koronawirusa. Jesteście ciekawi, jakie to imiona?

  • Cora
  • Covidi
  • Corazon
  • Corinna
  • Pandemia
  • Corona
  • Covid
  • Covida

Co myślicie o tych imionach? Jestem ciekawa, czy sami zdecydowalibyście się na taki krok? Ogólnie ciekawe, co kieruje takimi rodzicami? Oczywiście mnie trudno jest zrozumieć, jak można chcieć nazwać swoje dziecko, aby upamiętnić chorobę, która przyniosła takie spustoszenie gospodarcze i zabrała tyle ludzkich istnień…

Imiona dla dzieci inspirowane koronawirusem – akty urodzenia

zakaz przebywania z dziećmi na oddziałach pediatrycznych
facebook.com
Źródła: buzz-caribbean.com, twitter.com, www.facebook.com