×

Jak ciężarne przechodzą koronawirusa? Są najnowsze wyniki badań z Nowego Jorku

Z pewnością zastanawiałyście się nad tym, jak ciężarne przechodzą koronawirusa. Chciałabym Wam powiedzieć, że nowojorskie szpitale rozpoczęły badania kobiet w ciąży. Lekarze pragnęli sprawdzić, czy każda ciężarna z wynikiem pozytywnym wykazuje objawy choroby Covid-19. Ich wnioski okazały się zaskakujące.

Jak ciężarne przechodzą koronawirusa?

W dwóch nowojorskich szpitalach rozpoczęto badania przesiewowe kobiet w ciąży w czasie pandemii koronawirusa. Lekarze, którzy je przeprowadzali, odkryli, że jedna na osiem wszystkich badanych ciężarnych posiadała wynik dodatni. Jednak to nie wszystko. Większość z tych pań nie wykazywała żadnych objawów choroby.

Pani doktor Dena Goffman, która jest współautorką badań oraz szefową położnictwa w New York-Presbyterian Hospital, w rozmowie ze stacją informacyjną MSNBC powiedziała:

To tylko dwa tygodnie danych i na pewno będziemy nadal gromadzić i publikować te dane. Wyniki pokazały, że większość kobiet mających koronawirusa czuło się dobrze. To jeszcze nie wszystko aż 88% pań z wynikiem dodatnim nie miało nawet żadnych objawów

29 z 33 pacjentek nie miało żadnych objawów!

The New England Journal of Medicine opublikowało wyniki badań ze szpitali Allen oraz Columbia University Irving Medical Center. Okazuje się, że w sumie zostało ono przeprowadzone 215 kobietach, które rodziły między 22 marca, a 4 kwietnia 2020 r. To właśnie spośród nich wykazano 33 pacjentki z wynikiem dodatnim.

Jak się okazuje, cztery panie przy przyjęciu na porodówkę miały gorączkę lub inne objawy COVID-19 i w przypadku każdej z nich wynik był pozytywny. Z kolei 29 pań przeszło chorobę zupełnie bez objawowo. Wychodzi więc na to, że 29 z 33 pacjentek było zupełnie bezobjawowych. Oczywiście to dość duża wartość. Być może w pewien sposób podnosząca na duchu kobiety, które aktualnie spodziewają się maluszka i boją się o życie swoje oraz dziecka. Wcześniej pisałam o tym, że z dotychczasowych obserwacji wynika, iż koronawirus nie przenosi się z mamy na maluszka w jej łonie.

Teraz trwają też badania nad tym, czy osoby, które nie kaszlą ani nie kichają, są w stanie zarazić innych.

Źródła: The New England Journal of Medicine, www.youtube.com
Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować