×

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister edukacji podał właśnie bardzo odległy termin

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Zarówno uczniowie, jak i rodzice czy nauczyciele z niecierpliwością czekają na decyzję rządzących odnośnie terminu powrotu do placówek oświatowych. Właśnie dziś pojawiła się decyzja rządu. Już ją znacie?

Konferencja trzech ministrów: Kiedy dzieci wrócą do szkół, a studenci na uczelnie?

Dziś o tuż po godzinie 12 w południe rozpoczęła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Co najbardziej zaskakujące, nie wziął w niej udziału premier Mateusz Morawiecki.

Rozpoczęła się ona od wystąpienia ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, który na samym początku przypomniał, że dziś właśnie kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Podziękował on nauczycielom, którzy włożyli trud w przygotowanie uczniów do egzaminu. Zdradził też, czy otworzone zostaną placówki oświatowe:

Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności szkół. Jest to odległy termin. Ograniczenie przesuwamy aż do 24 maja

Wypowiedział się także na temat tego, jak będą wyglądać tegoroczne matury oraz egzaminy dla ósmoklasistów:

Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z. polskiego i będą trwać do końca czerwca. Od 16 do 18 czerwca będą przeprowadzane egzaminy dla ósmoklasistów. Co więcej, przewidujemy, że do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych. W tej sytuacji egzaminy poprawkowe odbyłyby się na początku września

Kiedy otwarte zostaną uczelnie wyższe?

W czasie tej konferencji wypowiedział się również minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek:

Jest możliwość, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie – mówi minister. Jak dodaje, w przypadku uczelni wyższych zajęcia stacjonarne również pozostają zawieszone do 24 maja

Przypominam tylko, że szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte w połowie marca.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Słyszałyście już?

Fotografie: pl.freepik.com

Może Cię zainteresować