kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze
Kategorie Newsy

Kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze. Tak wynika z badań ekspertów

Masz partnera, dwie urocze córeczki i może jeszcze synka. Jesteś zadowolona ze swojego życia albo przynajmniej tak Ci się wydaje, patrząc na przyjaciółki – bezdzietne, singielki. Naukowcy jednak twierdzą, że to kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze. W dodatku są zdrowsze i żyją dłużej. Jak jest w rzeczywistości? Czy to, co wynika z przeprowadzonych badań faktycznie przekłada się na nasze codzienne życie?

kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze
Freepik.com

Kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze. Tak wynika z badań

Być może to podejrzewałaś, ale teraz nauka to potwierdza: niezamężne i bezdzietne kobiety są najszczęśliwszą grupą w naszej populacji. Ponadto, jest wysoce prawdopodobne, że singielki będą żyły dłużej niż ich rówieśniczki, które mają partnerów i wychowują dzieci.

Do takich wniosków doszedł prof. Paul Dolan, ekspert w dziedzinie nauk behawioralnych z London School of Economics. Uważa on, że najnowsze dowody wskazują, że tradycyjne markery stosowane do mierzenia sukcesu nie korelują ze szczęściem – zwłaszcza małżeństwem i wychowywaniem dzieci.

Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś wziąć ślub. Jeśli zaś jesteś kobietą, nie zawracaj sobie tym głowy!

kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze
Freepik.com

Dlaczego kobiety bez mężów żyją dłużej, a mężczyźni bez żon, krócej?

Według naukowca panowie sporo korzystają na małżeństwie, ponieważ „podejmują mniejsze ryzyko, zarabiają więcej pieniędzy i żyją nieco dłużej”.

Z kolei życie w związku nie miało tak pozytywnego wpływu na zdrowie kobiet. Mężatki w średnim wieku były nawet bardziej narażone na problemy fizyczne i choroby natury psychicznej niż ich samotne rówieśniczki.

Mężatki muszą się pogodzić z tym, że umrą wcześniej, niż gdyby nie wyszły za mąż. Najzdrowszą i najszczęśliwszą podgrupą ludności są kobiety, które nigdy nie były mężatkami ani nie miały dzieci – mówił prof. Dolan

kobiety bez mężów i dzieci są szczęśliwsze
Freepik.com

Miarą sukcesu i wyznacznikiem spełnienia kobiety jest małżeństwo oraz dzieci? Tylko stereotypowo!

Pomimo korzyści płynących dla kobiet z bezdzietnego stylu życia, prof. Dolan uważa, że ​​istniejące wśród społeczeństwa przekonanie, że ​​małżeństwo i dzieci są oznakami sukcesu, może prowadzić do niezadowolenia wśród singielek.

Widzisz samotną 40-letnią kobietę, która nigdy nie miała dzieci i myślisz „Jaka szkoda. Może kiedyś spotka odpowiedniego faceta i to się zmieni…” Otóż nie! Trzeba spojrzeć na to z innej strony – „może spotka niewłaściwego mężczyznę, który sprawi, że będzie nieszczęśliwa i odbierze jej zdrowie; sprawi, że umrze wcześniej – wyjaśnia naukowiec

singielka
Freepik.com

Mężowie powodują u kobiet dwa razy więcej stresu niż dzieci. Potwierdzają to badania!

Badań dotyczących wyższości życia w pojedynkę nad małżeństwem było więcej. Wynika z nich m.in. że single są bardziej skłonne do ciągłego rozwoju osobistego i rzadziej doświadczają negatywnych emocji. Obalono także tezę, że „dzieci są największym szczęściem”. Co o tym sądzisz?

Źródła: www.theguardian.com, www.ofeminin.pl
Fotografie: Freepik.com (miniatura wpisu), Freepik.com
×