Kategorie HistorieKarmienie

Wrzuciła do sieci zdjęcie, na którym karmi piersią cudze dziecko. Wywołała lawinę komentarzy…

Meg Nagle z Australii podzieliła się w sieci wyjątkową fotografią, która bardzo szybko zaczęła rozprzestrzeniać się wśród Internautów. Co takiego przedstawiało to zdjęcie? Otóż widać na nim, jak kobieta karmi swojego siostrzeńca… piersią!

Meg Nagle
Facebook.com

Meg Nagle pomaga siostrze w wyjątkowy sposób

Po nieudanych próbach karmienia piersią przez biologiczną matkę, do akcji postanowiła wkroczyć Meg Nagle. Kobieta doszła do wniosku, że sama spróbuje nakarmić małego siostrzeńca. I jak się okazało, był to dobry pomysł – mały szkrab najadł się i zasnął w ciągu kilku minut. Później

Swoim doświadczeniem postanowiła się podzielić w Internecie, umieszczając na profilu facebookowym swoje zdjęcie, na którym karmi maluszka. Dołączyła również wyjaśnienia dotyczące jego mamy:

Mój wspaniały mały siostrzeniec! Kiedy moja siostra była dzisiaj w pracy, ja próbowałam dać mu butelkę z mlekiem, ale nie chciał z niej pić. Widziałam, że był głodny i niespokojny, więc przystawiłam go do swojej piersi i voila, zasnął w ciągu kilku minut

Meg Nagle wyjaśniła też, że wcześniej zapytała siostrę o zgodę na takie karmienie, a ta zgodziła się bez wahania.

Meg Nagle
Facebook.com

W sieci zawrzało…

Opublikowany na Facebooku post Meg Nagle zaczęły komentować matki z całego świata. Wśród nich nie zabrakło mam, które pisały o swoich własnych doświadczeniach.

Choć wiele z nich wyraziło poparcie dla działań Meg i jej bezinteresownej pomocy, znalazły się także osoby, które stwierdziły, że nie powinna karmić piersią dziecka innej matki. Są wręcz oburzone postawą kobiety.

Australijka nie poddała się. Zaczęła jedynie usuwać negatywne komentarze, ponieważ zależy jej na tym, aby jak najwięcej mam dowiedziało się o pozytywnych aspektach związanych z karmieniem dzieci przez mamki. Chce bowiem zwiększać świadomość kobiet w tej kwestii i dać im możliwość wyboru.

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak powszechne jest to na całym świecie i jak często występowało to w historii. To jeden z powodów, aby o tym rozmawiać

Zdarza się przecież tak, że czasami jest to jedyna opcja dla kobiety, która nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości pokarmu. W końcu mleko matki jest uważane za najbardziej pożywne dla niemowląt i wspomagające ich system odpornościowy.

Meg Nagle
Facebook.com

Meg Nagle, to mama trójki dzieci, która nie ma problemu z karmieniem piersią gdziekolwiek się znajdzie

Meg chętnie dzieli się z innymi swoim doświadczeniem wynikającym z macierzyństwa. Ponadto, jest certyfikowaną międzynarodową konsultantką laktacji (IBCLC).

Napisała książkę „Boobin’ All Day Boobin’ All Night: A Gentle Approach To Sleep For Breastfeeding Families” i prowadzi blog The Milk Meg, gdzie porusza wszelkie kwestie związane z karmieniem piersią. Znajdują się tam na przykład wpisy o sposobach zdobywania większych ilości mleka oraz informacje, o których prawdopodobnie myślała niejedna mama.

Prowadzi również dyskusje na te tematy na profilu facebookowym, który nosi taką samą nazwę jak jej blog. Jest tam wiele cennych informacji oraz sporo zdjęć, które przedstawiają karmiącą piersią Meg.

Meg Nagle
Facebook.com

Najpopularniejsze mity o karmieniu piersią. Czas je obalić!

O Meg Nagle stało się głośno za sprawą zdjęcia, jakie opublikowała, ale karmienie piersią cudzego dziecka było praktykowane od stuleci przez nasze prapraprababcie… Co o tym sądzisz?

Źródło: littlethings.com | Fotografie: facebook.com
Fotografie: Facebook.com
×