Kategorie Ciąża i poródZdrowie

37-latka nie miała pojęcia, że jest w ciąży przez 9 miesięcy! Była pewna, że przytyła

Ta kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży prawie do samego porodu! Choć wydaje się to niemal niemożliwe, zdarzyło się naprawdę. Na świecie istnieje sporo udokumentowanych przypadków, kiedy panie nie miały pojęcia o tym, że spodziewają się dziecka. Tak właśnie było w przypadku Jewgieniji Baturiny z Rosji.

nie wiedziała że jest w ciąży
youtube.com

Ciąża, która zaszokowała lekarzy na całym świecie

Historia ta miała miejsce w szpitalu w Woroneżu w Rosji. Jewgienija Baturina ma 37 lat i na co dzień pracuje w cukierni. Kobieta prawie przez całą ciążę nie miała pojęcia, że spodziewa się dziecka. Dopiero w 9. miesiącu lekarze odkryli, że w jamie brzusznej kobiety rozwija się dziecko. Jak się okazało później, była to ciąża pozamaciczna. Według rosyjskich lekarzy przypadek narodzin dziecka 37-latki był 17. na całym świecie. Ciąże pozamaciczne kończą się zazwyczaj poronieniem lub koniecznością wykonania zabiegu.

W rozmowach z mediami szefowa tamtejszego oddziału ginekologiczno-położniczego podkreśliła, że dla całego jej personelu było to ogromne zaskoczenie.

Dziecko było zlokalizowane w jamie brzusznej. Rozwijało się prawidłowo, łożysko znajdowało się między jajnikiem a jajowodem. Sam fakt, że dziewczynka rozwijała się poza macicą i w momencie porodu ważyła 2,13 kg, można uznać za cud. Pracuję w zawodzie od 44 lat i po raz pierwszy widzę, żeby dziecko urodziło się żywe i to po niemal pełnej ciąży

Lekarze na całym świecie mówili o tym przypadku. Byli pełni podziwu, że Jewgienija utrzymała ciążę z powodzeniem przez tak długi czas. To zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

Nie wiedziała, że jest w ciąży – myślała, że przytyła

Co o tej wyjątkowej sytuacji mówi sama zainteresowana? Zupełnie nie spodziewała się, że jest w ciąży. Jak podkreśla, nigdy nie należała do zupełnie szczupłych osób, więc fakt, że jej brzuch się powiększył, nie był dla niej dużym zaskoczeniem.

W pewnym momencie stwierdziłam, że po prostu nieznacznie się powiększył. Często pracuję z domu i nie przywiązywałam zbyt dużej uwagi do mojego wyglądu. Problem zaczął się, kiedy zaczęłam odczuwać bóle

Gdy bóle stawały się coraz mocniejsze, kobieta wybrała się do lekarza. Ten stwierdził, że jest kobieta jest w ciąży. W czasie badania USG umknęło mu jednak, że dziecko znajduje się poda macicą Jewgieniji. Wszystko dlatego, że tkanki, które otaczały płód, były zbudowane zupełnie tak, jakby znajdowały się we właściwym miejscu.

Kiedy kilka dni później kobieta znów trafiła do szpitala z powodu krwawienia, konieczne było przeprowadzenie cięcia cesarskiego. Dopiero w czasie operacji okazało się, że dziecko nie znajduje się w macicy. Na szczęście było tak umiejscowione, że wszystko udało się bez większych komplikacji. Dziewczynka otrzymała na imię Anastazja.

kobieta nie wiedziała że jest w ciąży
youtube.com
Źródła: vrn.aif.ru
Fotografie: youtube.com
×