Kategorie Ciąża i poródHistorieNewsy

Pięcioraczki z Chattisgarh. Historia kobiety, która myślała, że spodziewa się jednego dziecka

Manita Singh, pochodząca z Indii miała wszystkie objawy ciąży, więc była pewna, że spodziewa się dziecka. Jednak, gdy kobieta pojawiła się w szpitalu, bo zaczęła rodzić, wszyscy byli bardzo zaskoczeni. Okazało się, że młoda mama urodziła nie jedną, lecz aż 5 dziewczynek! Pięcioraczki z Chattisgarh przyszły na świat w 26 tygodniu ciąży i chociaż nie ważyły więcej niż 1,5 kg, ich stan był stabilny. Dumny tata nie krył wzruszenia.

Przedwczesny poród Manity

Gdy Manita Singh była w 26 tygodniu ciąży, pewnego dnia poczuła bóle porodowe. Przerażona pojechała wraz z mężem do szpitala w Amikapur (Indie). Obawiała się, że znowu straci dziecko. Bowiem dwa lata wcześniej jej pierworodny synek zmarł niedługo po tym, gdy pojawił się na świecie, a teraz „na poród było zdecydowanie za wcześnie”.

Na szczęście czarny scenariusz kobiety nie sprawdził się i o 10:00 rano urodziła córeczkę, a zaraz po niej cztery inne! I to w ciągu zaledwie 30 minut. Wszystkie naturalnie. Chociaż stan zarówno młodej matki, jak i malutkich dziewczynek był stabilny, to musiały zostać pod nadzorem lekarzy.

Manita Singh była w ogromnym szoku, ponieważ była przekonana, że spodziewa się tylko jednego dziecka. Aż do porodu nie wiedziała o mnogiej ciąży, ponieważ nie miała wcześniej wykonywanego ani jednego badania USG.

pięcioraczki z Chattisgarh
Youtube.com

Pięcioraczki z Chattisgarh

Dziewczynki urodziły się przedwcześnie i ich masa urodzeniowa nie przekraczała 1,5 kg. Lekarze jednak zajęli się nimi, by przetrwały ten trudny dla nich okres.

Jak tłumaczył dr Tekam, który nadzorował zespół lekarzy podczas porodu Singh:

To pierwszy raz w mojej karierze, gdy odebraliśmy pięcioraczki przez normalny poród. Bardzo się cieszymy szczęściem rodziców, ale dziewczynki są wcześniakami, wymagają stałej opieki medycznej. Są zdrowe, jednak nie możemy zagwarantować, że przeżyją. Oczywiście robimy, co w naszej mocy

Przypadki urodzenia pięcioraczków zdarzają się niezwykle rzadko, zwłaszcza takie, że wszystkie dzieci są tej samej płci. Jednak, jak widać, może się przydarzyć nawet wówczas, gdy nikt się tego nie spodziewa.

Pięcioraczki z Chattisgarh. Historia kobiety, która myślała, że spodziewa się jednego dziecka

Dumny tata pięcioraczków

Ojciec dziewczynek, Mahesh Singh, zaskoczony zaistniałą sytuacją był bardzo szczęśliwy. Po narodzinach córek powiedział w jednym z wywiadów:

Dziękuję Bogu za pobłogosławienie nas nie tylko jednym dzieckiem. Byliśmy załamani po stracie naszego syna, który zmarł tuż po urodzeniu. To było przed dwoma laty. Wierzę, że teraz Bóg zrekompensował nam tamtą stratę. Mam tylko nadzieję, że wszystkie moje córki przeżyją, a ja będę mógł zapewnić im szczęśliwe życie.

Pięcioraczki z Chattisgarh przejdą do historii swojego regionu, ponieważ Manita Singh to pierwsza kobieta, która urodziła naturalnie pięcioraczki i to na tak wczesnym etapie ciąży

Źródło: kobieta.onet.pl | Fotografie: Youtube.com
×