Kategorie Ciąża i poródNewsyPoród

Córeczka nie chce puścić mamy zaraz po porodzie. Nagranie rozczula do łez

Poród jest niezwykłym i pięknym momentem w życiu prawie każdej rodzącej kobiety. Jednak poza chwilami euforii i szczęścia, jakie następują wraz z pojawieniem się dziecka na świecie, młoda mama musi wcześniej znieść bolesne skurcze, którym często towarzyszy strach. Badania z pogranicza psychologii prenatalnej i medycyny potwierdzają, że również noworodek przeżywa wtedy ogromny stres. Jak przebiegał poród Brendy Coelho i jak z lękiem poradziła sobie jej maleńka córeczka? Zobaczysz poniżej.

poród Brendy Coelho
Imgur.com

Gdy nadchodzi ten długo oczekiwany dzień…

Przez 9 miesięcy nosisz pod sercem swoje maleństwo i nie możesz się doczekać, kiedy po raz pierwszy weźmiesz je w objęcia. Próbujesz sobie wyobrazić ten moment, jednocześnie bojąc się porodu. Ten naturalny, a zarazem trudny proces nie zawsze przebiega zgodnie z planem. Czasami konieczne jest zrobienie cesarskiego cięcia.

W takiej sytuacji, świeżo upieczona mama nie może od razu po porodzie wziąć dziecka na ręce. Jednak, jeśli tylko stan zdrowia kobiety na to pozwala, noworodek jest jej pokazywany.

Poród Brendy Coelho

Powyższy opis bardzo przypomina poród Brendy Coelho de Souza. 24-letnie Brazylijka urodziła córeczkę poprzez cesarskie cięcie. Dokładnie 5 kwietnia 2017 roku w szpitalu Santa Monica. Kobieta bardzo pragnęła przytulić się do swojego maleństwa zaraz po porodzie, ale ze względu na zabieg operacyjny nie mogła tego zrobić.

Na szczęście ktoś z personelu szpitala przyłożył nowo narodzoną Agatę Ribeiro Coelho do twarzy jej mamy. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (dla osób postronnych), gdyby nie późniejsze zachowanie dziewczynki.

poród Brendy Coelho
Imgur.com

Rozpoznała mamę i kurczowo się jej trzymała

Maleńka Agatka szybko objęła twarz Brendy. Nie chciała jej puścić. Był to pierwszy kontakt matki z dzieckiem poza jej łonem. Pomimo okoliczności, stał się naprawdę wyjątkowy.

Jak przyznaje sama 24-latka:

To była niesamowita chwila, kiedy moja córka przytuliła mnie po raz pierwszy… Zespół medyczny był świetny i wszyscy byli naprawdę zaskoczeni, że zachowała się w ten sposób. Nie mogli uwierzyć, jak czuły może być noworodek

poród Brendy Coelho
Imgur.com

Stres rodzącego się dziecka

Poród jest przełomowym momentem nie tylko dla rodzącej, ale przede wszystkim dla jej potomstwa. Naukowcy twierdzą, że noworodek aktywnie uczestniczy w procesie własnych narodzin. Przejście przez kanał rodny jest związany ze śmiertelnym lękiem dziecka, z powodu którego uwalniają się hormony pozwalające na przeprowadzenie akcji porodowej.

Nawet wydobycie noworodka poprzez cesarskie cięcie wiąże się z jego stresem. W końcu po wielu miesiącach przebywania w przyjaznym dla niego środowisku musi przejść do nieznanego – światło oślepia oczy, powietrze wdziera się do płuc, a dźwięki są dużo głośniejsze.

Czy właśnie dzięki bliskości z mamą zaraz po przyjściu na świat, Agatka lepiej zniosła napięcie towarzyszące jej narodzinom i mogła spokojniej przystosować się do życia poza łonem matki? Bardzo możliwe ?

Wszystko nagrał ojciec dziecka

Mąż Brendy towarzyszył jej podczas porodu. Wspierał ukochaną, ale też nagrywał najpiękniejsze momenty. Dzięki temu uwiecznił m.in. chwilę przyjścia ich małej córeczki na świat oraz czułość, jaką okazała Agatka swojej mamie.

Nagranie możesz obejrzeć poniżej:

21 cennych porad, które pomogą Ci zadbać o siebie po cesarskim cięciu

Czy poród Brendy Coelho wydaje Ci się znajomy? Czy Twoje pierwsze chwile z dzieckiem wyglądały zupełnie inaczej?

Źródło: higherperspectives.com | Fotografie: Youtube.com, Imgur.com
×