Kategorie Ciąża i poród

Przesądy w ciąży, które w pewien sposób mają wiele wspólnego z prawdą

Gdy tylko poinformujesz najbliższych, że spodziewasz się dziecka, od razu zasypują Cię złotymi radami dotyczącymi ciąży. „Nie obcinaj włosów”, „nie kupuj nowych ubrań” i pod żadnym pozorem „nie zajmuj się robótkami domowymi”. Większość z nich to po prostu zabobony. Jednak niektóre przesądy w ciąży mają w sobie ziarno prawdy, a nawet naukowe wyjaśnienie. Poznaj je, aby wiedzieć czego faktycznie należy unikać nosząc pod sercem dzieciątko.

zabobony
Freepik.com

Przesądy w ciąży, czyli co możesz usłyszeć, jeśli spodziewasz się dziecka

#1 Jeśli masz kota, Twoje dziecko będzie miało wielu wrogów

Koty są nosicielami toksoplazmozy, która jest rzeczywistym zagrożeniem dla maleństwa. Z tego właśnie powodu warto ograniczyć kontakt z kotem w czasie ciąży.

zabobony w ciąży
Instagram.com

#2 Jeśli będziesz siedzieć na schodach, złe moce odbiorą Ci dziecko

Ciężarna kobieta z pewnością nie powinna siedzieć na betonowych schodach. W zasadzie nie powinna siedzieć na żadnej zimnej powierzchni. Układ odpornościowy może być osłabiony, a przeziębienie, to ostatnia rzecz jakiej potrzebujesz.

przesądy w ciąży
Freepik.com

#3 Jeśli będziesz jeść czerwone owoce, Twoje dziecko będzie mieć rumiane policzki

Wszystkie czerwone owoce mają silne alergeny, jednak reakcje mogą być bardzo różne. Rosyjska medycyna naturalna sugeruje, że kobiety w ciąży powinny je jeść, podczas gdy na zachodzie lekarze twierdzą, że jednak nie. I bądź tu mądra ?

przesądy w ciąży
Instagram.com

#4 Jeśli będziesz oglądać straszne filmy, Twoje dziecko będzie brzydkie

Na początku niektórych filmów wyświetlane jest ostrzeżenie, że „materiał nie jest przeznaczony dla osób o słabych nerwach”. Można też do tej grupy zaliczyć kobiety w ciąży, ponieważ zmiany hormonalne powodują, że stają się one bardziej wrażliwe. Z kolei zbyt duży stres może doprowadzić do zaburzeń przepływu krwi. Jednak z powodu strasznego seansu dziecko z pewnością nie urodzi się brzydkie.

przesądy w ciąży
Freepik.com

#5 Jeśli będziesz siedzieć ze skrzyżowanymi nogami, dziecko będzie nadpobudliwe

Skrzyżowane nogi mogą powodować problemy, ale z dopływem krwi, co zwiększa ryzyko żylaków. Warto pamiętać o prawidłowej postawie w czasie ciąży.

przesądy w ciąży
Instagram.com

#6 Jeśli będziesz spać na plecach, dziecko może się zadławić

Spanie na plecach, szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży może prowadzić do powikłań spowodowanych uciskiem żyły głównej przez macicę. Regularny sen w takiej pozycji może skutkować zawrotami głowy i osłabieniem, a dziecko może być narażone na niedotlenione. Najlepszą pozycją do snu w ciąży jest spanie na lewym boku.

przesądy w ciąży
Freepik.com

#7 Jeśli będziesz wieszać pranie, dziecko zaplącze się w pępowinę

Nie tyle chodzi o samo wieszanie, ale o podnoszenie czegoś dwoma rękami. Jeśli robisz to przez chwilę, nic strasznego się nie stanie, ale trzymanie rąk w górze przez dłuży czas może doprowadzić do wzrostu ciśnienia w macicy.

zabobony
Freepik.com

#8 Jeśli będziesz brać kąpiel, zmyjesz całą moc dziecka

Gorąca kąpiel, szczególnie na początku ciąży, może doprowadzić do poronienia. Jednak relaks w wannie wypełnionej letnią wodą nie powoduje żadnych zagrożeń.

przesądy w ciąży
Freepik.com

Chociaż niektóre z wyżej przedstawionych zachowań mogą być niebezpieczne dla przyszłej mamy i jej dziecka, to na pewno nie niosą ze sobą skutków o jakich mówią przesądy ciążowe. Ufajmy medycynie, a nie zabobonom

Źródło: brightside.me | Fotografie: Instagram.com, Freepik.com
×