Kategorie Newsy

Przewijak w męskiej toalecie stał się tematem dyskusji w Internecie. Co o tym sądzisz?

Chociaż kobiety zazwyczaj zajmują się domem i dziećmi, to w obecnych czasach nie jest to już regułą. Coraz częściej ojcowie przejmują tę odpowiedzialną rolę, a co najważniejsze, radzą sobie z maluchami całkiem nieźle. Napotykają jednak na swej ojcowskiej drodze dosyć absurdalne przeszkody, ponieważ, jak się okazuje, społeczeństwo nadal myśli stereotypowo. Problem stanowi m.in. przewijak w męskiej toalecie, a raczej… jego brak. Poznaj historię ojca, który pragnie zmian i ułatwień w przewijaniu niemowląt, bo „chociaż trudno to sobie wyobrazić, ale niektórzy mężczyźni też zajmują się swoimi dziećmi”

przewijak w męskiej toalecie
Freepik.com

Czy przewijak w męskie toalecie jest zbędny?

Chris Boneyard Mau ma czworo dzieci, więc można o nim powiedzieć, że jest wyjątkowo doświadczonym ojcem. Tym bardziej, że często pomaga w opiece nad maluchami swojej narzeczonej, Aleashy – karmi je, kąpie i przewija.

Jednak, gdy pewnego dnia wybrał się na spacer po mieście z najmłodszą 8-miesięczną Kali, spotkała go niemiła niespodzianka. Mężczyzna po prawie dwukilometrowej przechadzce z córeczką zauważył, że jest ona niespokojna. Jak się łatwo domyślić, chodziło o pełną pieluchę.

Gdzie można przewinąć dziecko?

Akurat przechodzili obok restauracji z kącikiem zabaw dla dzieci. Dlatego Chris przekonany o tym, że na pewno jest tam miejsce do przewinięcia niemowlaka, wszedł do niej. Niestety, jak się szybko okazało, był w błędzie. W męskiej toalecie była tylko muszla klozetowa, pisuar i umywalka.

Chwyciłem więc ręcznik, położyłem go i zmieniłem pieluchę Kali na podłodze. Poczułem, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że ojciec może być odpowiedzialny za zmianę pieluchy! Przypomniałem sobie czasy, w których podróżowaliśmy z rodziną i nieraz spotykaliśmy się z podobnymi sytuacjami, w których publiczne (zwłaszcza męskie) toalety nie miały przewijaków! – opisywał Mau

przewijak w męskiej toalecie
Facebook.com

Brak miejsca do przewijania w męskie toalecie bardzo zdenerwował 33-letniego ojca

Chris był bardzo niezadowolony z sytuacji, jaka go wtedy spotkała. Nawet na długo po tym, jak wrócił z małą Kali do domu nie mógł przeboleć faktu, że był zmuszony przewijać córkę na „obrzydliwej” podłodze. Opublikował nawet na swoim profilu facebookowym zdjęcia, które pokazywały tę przykrą sytuację i napisał:

Mam dosyć przewijania mojej córki na brudnej podłodze, bo jedyny przewijak dla dzieci znajduje się w damskiej łazience. Wiem, że trudno to sobie wyobrazić, ale niektórzy mężczyźni też zajmują się swoimi dziećmi. Jeśli żyjemy w dobie równouprawnienia bez względu na płeć czy rasę i mowa o miejscach z publicznymi toaletami, to może warto byłoby, abyśmy my, ojcowie, mogli zmieniać naszym dzieciom pieluszki na przewijaku, tak jak może to zrobić każda matka? Czy proszę o zbyt wiele?

przewijak w męskiej toalecie
Facebook.com

Przewijak w męskiej toalecie stał się tematem dyskusji w Internecie

Mau poruszył kwestię braku przewijaków na swoim Facebooku, a dzięki wielotysięcznym (ponad 142 tys.!) udostępnieniom jego wpisu zdał sobie sprawę, że ten problem nie dotyczy tylko jego, ale wielu ojców na całym świecie. Inni mężczyźni również dzielili się swoimi frustracjami, opisując historie zmiany pieluchy w miejscach publicznych.

Jednym z bardziej znanych ojców, którzy też walczą z brakiem przewijaków w męskich toaletach, jest Donte Palmera

Napisał on na swoim profilu na Instagramie:

To poważny wpis! Dlaczego w męskich toaletach nie ma przewijaków dla dzieci, zupełnie jakbyśmy nie istnieli? Ewidentnie często przewijamy dzieci – spójrzcie, jak wygodnie jest mojemu synowi. To dla niego rutyna! Naprawmy ten problem!

Do wpisu dołączył również wymowną fotografię, na której widać, jak próbuje przewinąć syna trzymając go na kolanach w przysiadzie!

przewijak w męskiej toalecie
Instagram.com

Swoje niezadowolenie w tej kwestii wyraził już w 2015 roku znany aktor Ashton Kutcher. Jednak w dalszym ciągu, przewijak w męskiej toalecie nie jest normą…

Źródło: fatherly.com | Fotografie: Facebook.com, Instagram.com, Freepik.com