Kategorie Ciąża i poródDzieckoHistorieMama

Bliźnięta urodziły się podczas pandemii. Rodzice nadali im imiona związane z koronawirusem

Rodzice nadali bliźniętom imiona inspirowane koronawirusem. Na początku wydawało mi się, że może to być mało śmieszny żart. Jednak o tym fakcie oficjalnie poinformowała dziś agencja PTI. Skąd w głowach rodziców pojawiają się takie pomysły? Wydaje mi się, że trudno jest znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jednak ci postanowili się wytłumaczyć w rozmowie z mediami. Co myślicie na ten temat?

nadali bliźniętom imiona inspirowane koronawirusem
pexels.com

Rodzice nadali bliźniętom imiona inspirowane koronawirusem

Bliźniaki, o których zrobiło się głośno, przyszły na świat w nocy z 26 na 27 marca w Indiach. Rodzice oczywiście w rozmowie z mediami od razu starali się wyjaśnić, skąd zrodził się w nich pomysł, jednak nie wszystkich ich słowa przekonują… Maluchy otrzymały na imię „Corona” i „Covid”.

Wirus jest niebezpieczny i zagraża życiu, ale wybuch epidemii spowodował, że ludzie skupili się na higienie i praktykowaniu innych dobrych nawyków. Dlatego pomyśleliśmy o tych imionach. Kiedy pracownicy szpitala także zaczęli nazywać dzieci „Corona” i „Covid”, podjęliśmy ostateczną decyzję o nadaniu im imion nawiązujących do pandemii

Nietypowe imiona po koronawirusie – reakcje internautów

Nie wszystkim spodobał się pomysł rodziców z Indii. Wiele osób uważa, że to naprawdę przykre, iż imiona tych maluszków będą kojarzyć się ludziom z bardzo trudnym czasem dla świata.

Mam nadzieję, że to żart

ośmieszyli siebie i swoje dzieci

Matka może jeszcze w szoku poporodowym, ale ojciec?🤔

To na cześć zarazy? Chcą to uczcić? Szkoda ze te dzieci będą kojarzyć się z czymś strasznym i smutnym

Dzieci z pewnością będą wdzięczne jak podrosną, że dostały imiona, które wszystkim będą przypominać, jak wiele ludzkich istnień pochłonął ten krótki czas.

Warto, jednak zaznaczyć, że to nie pierwsze imiona, które inspirowane są koronawirusem. Już kilka dni temu pisałam o tym tekst.

Źródła: www.polsatnews.pl
[mashshare]