×

Musiała wyjść z domu z niemowlakiem. Wymyśliła, jak ustrzec go od zakażenia koronawirusem

Genialny sposób mamy na uchronienie niemowlaka przed koronawirusem. Wiem, że niewychodzenie z domu jest najlepszym sposobem na to, aby uchronić się przed zakażeniem, ale jak to w życiu bywa, zdarzają się bardzo różne sytuacje. Co zrobić, jeśli musimy wyjść w dodatku z malutkim dzieckiem? Ta mama znalazła rozwiązanie. Skomentował je nawet lekarz i objaśnił, że faktycznie radykalnie zmniejszyła ryzyko.

Sposób mamy na uchronienie niemowlaka przed koronawirusem

Atak koronawirusa sprawił, że zostajemy w domach (przynajmniej większość z nas) i staramy się unikać ludzi. Wszystko dla naszego dobra i po to, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Niestety, zdarza się też tak, że mimo iż obawiamy się o zdrowie swoje i najbliższych, musimy wyjść z domu. Wtedy jednak staramy się zachować jak największą ostrożność. Jednak, co w przypadku, kiedy pod opieką mamy jeszcze malucha, a sytuacja jest naprawdę pilna? Pewna mama z Australii wpadła na genialny pomysł, aby zabezpieczyć swoje maleństwo przez zakażeniem.

Na swoim profilu na Facebooku opublikowała zdjęcie i napisała:

Pamiętacie o tych irytujących pokrowcach przeciwdeszczowych, które dostajemy jako dodatek do wózków dla dzieci? Swój schowałam w szafie, jednak teraz znalazłam zastosowanie

Nietypowy sposób mamy na uchronienie niemowlaka przed koronawirusem. Komentarz lekarza

Jej pomysł bardzo spodobał się znajomym, którzy chętnie go udostępniali. Jedak wśród części internautów pojawiły się wątpliwości, czy aby na pewno jest skuteczny. Redaktorzy australijskiego portalu „Kidspot”, widząc zainteresowanie postem młodej mamy, poprosili o komentarz lekarza pediatrę, dr Sama Haya. Oto, co miał do powiedzenia:

Każdy z nas musi trzymać dystans i ograniczać kontakt z ludźmi. Jeśli musimy wyjść z dzieckiem, dzięki użyciu pokrowca przeciwdeszczowego radykalnie zmniejszamy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i szanse na zakażenie. Pokrowce przeciwdeszczowe mogą stanowić cenną barierę dla dzieci z całego świata podczas walki z koronawirusem

Na koniec dodał jeszcze, iż musimy pamiętać o tym, że taka ochrona w żaden sposób nie zwalnia nas ani dziecka od umyciem dłoni, gdy tylko wrócimy do domu.

Pisałam też tekst o tym, jak uchronić starsze dziecko przed zakażeniem koronawirusem.

Źródła: www.kidspot.com.au
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować