Kategorie Ciąża i poródHistorieNewsy

Kobieta rodzi córeczkę, która jest młodsza od niej o 18 miesięcy! Jak to możliwe?

Zazwyczaj różnica wieku między matkami i ich dziećmi jest dosyć duża. Większość kobiet rodzi swoje pociechy między 20 a 35 rokiem życia. Oczywiście zdarzają się wyjątki, nawet bardzo kontrowersyjne jak ten Liny Mediny, najmłodszej matki w historii, która urodziła dziecko w wieku zaledwie pięciu lat, siedmiu miesięcy i 21 dni. W 1939 roku była to z pewnością dziwna wiadomość. Jednak 26-letnia Tina Gibson pobiła ten rekord…

Tina Gibson
Youtube.com

Tina Gibson urodziła córeczkę niewiele młodszą od siebie. Jak to możliwe?

26-latka z Tennessee pobiła wcześniejszy rekord, ponieważ różnica wieku między nią a córką wynosi zaledwie osiemnaście miesięcy. Myślałam, że po „dziewicy w ciąży” już nic mnie nie zaskoczy. A jednak!

Też jesteś oszołomiona tą informacją i zastanawiasz się, jak mogło dojść do takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta, przynajmniej pozornie. Jednak proces, dzięki któremu dziecko znalazło się na świecie jest już nieco bardziej skomplikowany. Dziewczynka jest „produktem zamrożonego zarodka”. Można więc powiedzieć, że niejako została poczęta, a następnie zamrożona… w 1992 roku.

Tina Gibson
Youtube.com

Adopcja zarodków

26-letnia Tina i 33-letni Benjamin Gibson nie mogli począć dziecka w sposób naturalny, ponieważ mężczyzna cierpi na mukowiscydozę. Para marzyła o potomstwie i rozpaczliwie szukała sposobu, aby powiększyć rodzinę.

Rozważali nawet adopcję, ale wszystko zmieniło się, gdy ojciec Tiny zaproponował inną alternatywę – adopcję embrionu. To metoda in vitro, ale polegająca na wszczepieniu zapłodnionego (obcego) jajeczka w macicę innej kobiety.

Przyszli rodzice, którzy decydują się na taką adopcję mogą dokonać wyboru jakiej rasy, jakiego wzrostu, a nawet jak wykształceni mają być biologiczni dawcy komórek. Jednak o tym, jak długo był zamrożony zarodek już nie informowano…

Tina Gibson
Abcnews.go.com

Spełnienie marzeń Gibsonów

W marcu 2016 r. adoptowany przez parę zarodek został rozmrożony i wszczepiony w macicę Tiny w National Embryo Donation Center. Kobieta urodziła córeczkę 25 listopada. Szczęśliwi rodzice nazwali maleństwo imieniem Emma.

Jej zarodek był najdłużej zamrożonym i następnie wszczepionym embrionem do kobiecego ciała w całej historii. Poprzedni zapis dotyczył zarodka zamrożonego przez 20 lat.

Tina jednak nie przejmuje się tym, „czy jest to rekord świata, czy nie”, po prostu cieszy się macierzyństwem.

A Benjamin, ojciec maleństwa w jednym z wywiadów przyznał:

Emma, to taki słodki cud. Myślę, że wygląda idealnie, a nie jakby została zamrożona 24 lata temu!

Tina Gibson
Abcnews.go.com

Aby Tina Gibson i jej mąż mogli zostać rodzicami, musieli spełnić dwa główne warunki – być małżeństwem przez co najmniej trzy lata i „wierzyć, że życie zaczyna się od poczęcia”

Źródło: goodfullness.net | Fotografie: Youtube.com, Abcnews.go.com