Kategorie DzieckoPorady

Zabawy na plaży. Kreatywne pomysły, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić

Czy w Twoim urlopie wakacyjnym istnieje słowo „plaża”? Jeżeli tak, to spodoba Ci się poniższa lista rzeczy, które można robić razem z dziećmi nad morzem. To proste i łatwe do zorganizowania zabawy na plaży. W dodatku większość z nich nie musi być wcześniej zaplanowana. Wystarczą przedmioty, które znajdziesz na miejscu. Gdy jednak chcesz się przygotować do wyjścia na plażę, warto wziąć ze sobą zasłonę prysznicową. Przyda się, zwłaszcza, gdy masz małe dzieci.

Oto 10 kreatywnych pomysłów, aby zabawy na plaży były ciekawe i niekiedy edukacyjne

#1 Zbieranie muszelek

To chyba najpopularniejsze zajęcie na plaży (poza opalaniem się). Aby ułatwić dziecku zbieranie muszelek, możesz zrobić mu specjalną torbę do tego.

zabawy na plaży
Pinterest.com>

#2 Rysowanie na piasku

Po mokrym piasku można rysować, co tylko podpowie wyobraźnia. Za pomocą palca, patyka czy zaostrzonego kamyka możecie kreślić figury, literki, cyferki lub całe obrazki. Nawet jak nie wyjdzie – nic nie szkodzi! Można zacząć jeszcze raz.

zabawy na plaży
Freepik.com

#3 Gra w kółko i krzyżyk

Atrakcja, która zapewni rozrywkę dzieciakom. Możecie rysować znaki na piasku albo używać do gry muszelek i tzw. sand dollars (jeśli przebywacie na egzotycznych wakacjach).

zabawy na plaży
Inspiredbyfamilymag.com

#4 Budowanie fosy

To fajna zabawa dla całej rodziny. Możecie wybudować zamek z piasku oraz fosę, którą później zalejecie wodą.

zabawy na plaży
Random-charm.com

#5 Wybuchający wulkan

Dzieci uwielbiają reakcje chemiczne. Możesz zobrazować im wybuch prawdziwego wulkanu i to na plaży! Potrzebujesz tylko wiaderka, sody oczyszczonej i octu (ewentualnie barwnika spożywczego). Uformuj wulkan z piasku, następnie wsyp ok. 1 szklanki sody i dolewaj octu. Efekt będzie niesamowity.

zabawy na plaży
Pinterest.com

#6 Polowanie na plażowe śmieci

Zrób listę rzeczy, które mogą znajdować się na plaży, a później wspólnie z maluchem możecie wyruszyć na polowanie. Dzieci będą sprzątały, nawet o tym nie wiedząc. Opisy przedmiotów możesz dostosować do ich wieku – pisząc wprost „foliowa torebka”, „plastikowa butelka” albo bardziej ogólnie w stylu „coś, co jest plastikowe i w czym była wcześniej woda albo inny napój”.

sprzątanie
Playdoughtoplato.com

#7 Puszczanie łódki

Stwórz razem z dzieckiem małą łódkę, używając do tego pudełka po zapałkach i np. papierka oraz patyczka po lizaku. Później zrób z piasku wodną śluzę albo inny mini akwen, gdzie będzie można bezpiecznie puszczać Wasze dzieło.

zabawy na plaży
Inspiredbyfamilymag.com

#8 Wyścigi z kubkami

Napełnij kubki wodą i pozwól dzieciom ścigać się z balansującymi naczyniami na głowie (najlepiej bez ich dotykania). Wygrywa osoba, która rozleje jak najmniej wody.

zabawy na plaży
Playtivities.com

#9 Gra w bocce

Nie masz specjalnych kul? Spokojnie, wystarczą piłki tenisowe. Natomiast na piasku musisz narysować okręgi z cyframi. Gdy do nich trafisz, zdobywasz określoną liczbę punktów. To świetna zabawa, a przy okazji można poćwiczyć swoje umiejętności matematyczne ?

wakacje nad morzem
Thenerdswife.com

#10 Zasypywanie piaskiem

Klasyczna zabawa plażowa, która od lat sprawia dużo frajdy dzieciom i dorosłym. Możecie tylko się zasypywać albo tworzyć coś dodatkowego, jak rybi ogon albo piaskowy tułów.

wakacje
Dreamstime.com

Mam nadzieję, że spodobały Ci się powyższe zabawy na plaży i dzięki nim tegoroczny wyjazd nad morze będzie jeszcze bardziej udany

Źródło: thenerdswife.com | Fotografie: Pinterest.com, Random-charm.com, Thenerdswife.com, Playdoughtoplato.com, Inspiredbyfamilymag.com, Dreamstime.com, Freepik.com
×