Kategorie Newsy

Ultrasonograficzne zdjęcia na paznokciach. Nowy trend czy kit?

Niektóre przyszłe mamy zastanawiają się, jak przetrwać upały w ciąży, inne – jak umilić sobie czas oczekiwania na dziecko. Kreatywność kobiet nie zna granic. Możemy przekonywać się o tym każdego dnia. Ostatnio furorę robią ultrasonograficzne zdjęcia na paznokciach, które są odwzorowaniem sonogramów powstałych podczas rutynowych badań ciężarnych.

USG na paznokciach
Instagram.com

Wydawałoby się, że pomysłów kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam już nic nie przebije…

Już nikogo nie dziwią zdjęcia brzuszków i USG, które są umieszczane w mediach społecznościowych. Zbieranie pamiątek, takich jak: szpitalna opaska noworodka, odbicie jego maleńkich stópek, a nawet zaschnięty kikut pępowinowy, czy biżuteria z mleka matki, już nikogo nie szokuje.

Jednak umieszczanie ultrasonograficznych zdjęć płodów na paznokciach kobiet w ciąży, wydaje się być nieco kontrowersyjne.

manicure USG
Instagram.com

Ultrasonograficzne zdjęcia na paznokciach – jak to się zaczęło?

Na oryginalny pomysł wpadła jedna z ciężarnych klientek Sary Clarke z salonu Serenity Hair and Beauty w brytyjskim Stockton-on-Tees. Manikiurzystka postanowiła spełnić życzenie przyszłej mamy i odwzorowała na jej płytce paznokcia zdjęcie USG dziecka.

Następnie swoje dzieło udostępniła na Facebooku, gdzie bardzo szybko zyskała popularność.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Przyszłe mamy oszalały na punkcie manicure’u z USG

Pomysł spodobał się wielu mamom i to na całym świecie. Salon kosmetyczny Sary zaczął przechodzić prawdziwe oblężenie i czas oczekiwania na wizytę coraz bardziej się wydłużał.

W związku z tym, manikiurzystka postanowiła przygotowywać tipsy z wizerunkami jeszcze nienarodzonych maleństw na odległość. Wystarczy przesłać jej zdjęcie USG z badania prenatalnego, a ona odeśle gotowy paznokieć z odwzorowanym wizerunkiem dziecka. Usługa dostępna jest również dla kobiet mieszkających tysiące kilometrów dalej.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Powody, dla których przyszłe mamy umieszczają zdjęcia USG na paznokciach

Chęć posiadania zdobień paznokci w postaci wizerunku swojego nienarodzonego dziecka wynika z wielu powodów.

Często jest to sposób na przekazanie swojej rodzinie i znajomym wiadomości o ciąży oraz pomoc w wyrażaniu ekscytacji związanej z oczekiwaniem przyjścia dziecka na świat.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Niektóre mamy regularnie fundują sobie paznokcie ze zdjęciem USG, by cieszyć się nim do końca ciąży. Twierdzą, że dzięki temu mogą celebrować ten cudowny okresu w ich życiu.

Inne ciężarne decydują się na ten oryginalny i niepowtarzalny pomysł na przykład z okazji babyshower bądź własnego ślubu.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Istnieje też grupa kobiet, dla których obraz USG na paznokciach jest rodzajem terapii po utracie dziecka. W sytuacji, kiedy ciąża zakończyła się poronieniem, manicure z bardzo osobistym wzorem jest dla nich czymś w rodzaju upamiętnienia maleństwa.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Zdjęcia na paznokciach – gdzie i jak je zrobić?

Umieszczanie zdjęć USG swoich nienarodzonych dzieci na paznokciach zapoczątkowała w Anglii Sara Clarke. Jednak obecnie, takie zdobienia wykonuje się w kilku innych salonach oraz w formie wysyłkowej (tipsów z wizerunkiem dziecka z USG).

Podstawą jest posiadanie wydrukowanego, bądź w postaci pliku graficznego sonogramu, czyli zdjęcia wykonanego podczas prenatalnego badania ultrasonograficznego. Od klientki zależy, czy ma być to wizerunek z pierwszego USG (przypominający „fasolkę”), czy z połówkowego, gdzie już można zobaczyć kształt i buzię maleństwa.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Jak powstaje „ultrasonograficzny manicure”?

Najczęściej wykonywany jest ręcznie przez zdolną manikiurzystkę, która umiejętnie odtwarza sonogram. Ten delikaty proces wymaga staranności i precyzji. Niektórzy jednak ułatwiają sobie pracę. Drukują malutkie zdjęcia i wtapiają je w paznokcie albo na uprzednio pomalowaną na biało płytkę, nanoszą laserowo zdjęcia USG jeszcze nienarodzonych dzieci swoich klientek.

Czasami ultrasonograficzne zdjęcia stanowią tylko akcent i występują na kilku paznokciach. Innym razem, zdobią je wszystkie. Wszystko zależy od oczekiwań i kreatywności przyszłej mamy oraz umiejętności stylistki.

zdjęcia na paznokciach
Instagram.com

Ultrasonograficzne zdjęcia na paznokciach – sprzeczne opinie

Nowy trend w manicurze ma swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Dla wielu osób to niezwykły sposób na dzielenie się swoim szczęściem, wykorzystanie talentu kosmetyczki do przekazania radosnej nowiny bliskim. Niektóre kobiety tak radzą sobie z traumą po stracie dziecka.

USG na paznokciach
Instagram.com

Z kolei przeciwniczki takich zdobień twierdzą, że pierwsze fotografie z USG są zbyt osobiste i dzieci powinno się nosić w sercach, a nie na paznokciach. Podkreślają, że taki manicure jest „nie na miejscu”, dziwaczny, dla niektórych nawet przerażający.

Głównie przez niewyraźne i rozmazane zdjęcia, które choć dla wielu mogą wydawać się brzydkie, dla przyszłych mam będą najpiękniejsze na świecie.

manicure USG
Instagram.com

A co Wy, Mega Mamy sądzicie na ten temat? ? Czy taki manicure jest uroczy? Czy jednak takie zdjęcia na paznokciach, to przesada?

Źródło: babyology.com.au | Fotografie: Instagram.com
×